Про Початкову Фазу

SKL International реалізує Початкову Фазу Програми "U-LEAD з Європою", на підтримку процесу створення ефективних Центрів надання адміністративних послуг

Візуальний звіт Початкової фази, 2016-2018

Громади-учасниці Початкової фази

 

Про Початкову фазу

SKL International реалізувала Початкову Фазу Програми “U-LEAD з Європою”, на підтримку процесу децентралізації в Україні з жовтня 2016 року по березень 2018 року. Вона містила наступні напрямки створення та підтримки центрів надання адміністративних послуг:

Мета

Загальна мета Програми “U-LEAD з Європою” – сприяння створенню багаторівневого управління, яке є прозорим, підзвітним та може реагувати на потреби населення України.

Передумови та актуальність

Протягом 2014 і 2015 років в Україні було ухвалено низку законів з метою створення сприятливих умов для реформи децентралізації і консолідації місцевого самоуправління. Процес вимагає зовнішньої підтримки в таких областях, як поліпшення надання послуг,  підвищення рівня безпеки спільноти та забезпечення соціальної згуртованості на місцевому, регіональному та національному рівнях. У відповідь на вищевказані потреби, Європейська комісія прийняла Програму “U-LEAD з Європою” з бюджетом 97 мільйонів євро на 2016-2020 (ENI/2015/038 – 739).

Підтримка децентралізації Урядом  та надання технічної допомоги в рамках Програми “U-LEAD з Європою” та іншими донорами створює імпульс для успішного здійснення реформи децентралізації. Покращення надання послуг є невід’ємною частиною пакету реформ децентралізації, і відноситься, зокрема до підвищення доступності та якості державних послуг. Існує необхідність створення нових сервісних центрів надання адміністративних послуг, які сприятимуть укрупненню громад, а також модернізації існуючих ЦНАП в містах малого і середнього розміру.

Структура програми

Програма “U-LEAD з Європою” складається з двох компонентів. Перший компонент спрямований на зміцнення потенціалу для здійснення реформ, децентралізації і регіональної політики. Компонент реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Другий компонент акцентує діяльність на створенні ефективних центрів адміністративних послуг, а також на підвищенні рівня поінформованості громадськості про місцеве самоврядування. Він реалізується Шведським агентством з міжнародного співробітництва і розвитку (SIDA) шляхом делегування повноважень. SIDA планує реалізувати Компонент 2 в два етапи: пілотний етап та основний етап реалізації проекту.

Роль SLK International

SIDA надала грант SALAR з метою реалізації першої стадії проекту. SALAR реалізує програму через SKL International (дочірню компанію SALAR), яка реалізує проекти співпраці в області розвитку організації.

Завантажити брошуру про Початкову фазу (українська версія)
Завантажити брошуру про Початкову фазу (англійська версія)

Завантажити моніторинг діяльності ЦНАП Початкової Фази: інфографіка, повний звіт.

Поділитися: