Українські лідери та експерти з е-урядування поділилися досвідом на конференції з електронного урядування в Таллінні

29-30 травня Державний секретар Володимир Бондаренко та делегація Українського державного агентства з питань електронного урядування взяли участь у конференції з електронного урядування в Таллінні, щоб представити досягнення та досвід проведення реформ та впровадження е-урядування, а також надихнутись на подальший розвиток електронного урядування в Україні

У рамках напрямку східного партнерства ЄС Державний секретар Володимир Бондаренко презентував огляд реформ та європейської підтримки України (відео доступне тут). У наступній презентації голова парламентського Комітету Олександр Данченко, керівник Українського державного агентства з питань е-урядування Олександр Риженко та керівник команди EGOV4UKRAINE Марі Педак представили найважливіші досягнення в галузі цифрового перетворення країни за минулий рік: запуск основи електронного уряду, системи обміну даними Трембіта та ІТ-підтримки для органів місцевого самоврядування (громад), які без проблем надають державні послуги у ЦНАП та онлайн (відео доступне тут). Обидві розробки проведені в рамках проекту EGOV4UKRAINE за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Пітер Вагнер, керівник групи підтримки України в Європейській комісії, окреслив три основні напрямки, в яких Україна отримає користь від е-урядування. По-перше, електронне врядування сприятиме боротьбі з корупцією в країні. По-друге, воно підвищить рівень прозорості, що стане ключовим фактором у зміні культури взаємодії громадянина та уряду. І, по-третє, е-урядування сприятиме загальному економічному зростанню, наблизивши уряд до бізнесу та значно зменшивши витрати на ведення бізнесу.

Під час другого дня конференції Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко зустрівся з Державним секретарем Естонії Гейкі Лоод, який запровадив безпаперові урядові засідання та інформаційні системи, які використовуються в офісі естонського уряду для більш ефективного управління. Бондаренко особливо зацікавився структурою інформаційної системи законопроектів, оскільки така система зараз створюється в Україні.

Конференція завершилась особливою несподіванкою для української делегації: Українське державне агентство електронного урядування отримало нагороду «Партнер року 2017» за найбільш послідовне та узгоджене розширення повноважень електронного урядування та реалізацію ІКТ рішень на державному рівні. Свен Міксер, Міністр закордонних справ Естонії та заступник директора Академії електронного урядування Ханнес Асток вручили приз директору Українського державного агентства з питань електронного урядування Олександру Риженко.

За словами заступника директора Академії е-урядування Ганнеса Астока, за чотири роки своєї роботи агентство досягло багато успіхів Зустріч двох державних секретарів у Таллінні. Зліва-направо Марі Педак, керівник команди EGOV4UKRAINE, Гайкі Лоут, Державний секретар Естонії та Володимир Бондаренко, Державний секретар Кабінету Міністрів Україниспільно з національними та міжнародними партнерами. “Агентство створило сильну та спроможну організацію для втілення цифрових перетворень в Україні, оновило законодавство та запустило основу електронного уряду – рішення для безпечного обміну на базі X-road, назване Трембітою. Так тримати!”- захоплено прокоментував цю подію Асток.

За словами Олександра Риженко, ця нагорода є величезним визнанням для Агентства та надихає їх продовжувати цифрове перетворення країни. “Україна здійснює величезні реформи, які потребують підтримки ІКТ. Ми раді співпраці з усіма нашими партнерами, щоб зробити урядування в Україні більш ефективними та прозорими “, – сказав Риженко.

На титульному фото: Державне агентство з питань електронного урядування з нагородою «Партнер року 2017».  Автор: EGOV4UKRAINE

Зустріч двох державних секретарів у Таллінні. Зліва-направо Марі Педак, керівник команди EGOV4UKRAINE, Гайкі Лоут, Державний секретар Естонії та Володимир Бондаренко, Державний секретар Кабінету Міністрів України.  Автор: EGOV4UKRAINE

Володимир Бондаренко, Державний секретар Кабінету Міністрів України.  Автор: EGOV4UKRAINE

 

 

Поділитися: