У Гребінківській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою»

19 травня відбулося урочисте відкриття ЦНАП Гребінківської громади на Київщині, створеного за допомогою Програми ЄС «U-LEAD з Європою». Привітати громаду з відкриттям ЦНАП завітали представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства цифрової трансформації України, Київської обласної державної адміністрації, Програми «U-LEAD з Європою»

133 послуги надають мешканцям та бізнесу 19 працівників ЦНАП, які пройшли навчання від експертів Програми U-LEAD. У ЦНАП облаштована громадська приймальня та місце для отримування відвідувачами електронних послуг. Сучасний ЦНАП обслуговуватиме понад 15 тисяч мешканців громади.

Лілія Попова, начальник відділу з питань моніторингу, аналізу політики та  взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України, привітала мешканців Гребінківської територіальної громади з відкриттям ЦНАП: «Серед пріоритетів Мінрегіону – допомога громадам у створенні сучасних ЦНАП, що забезпечують мешканців доступними та якісними послугами від держави. Міністерство високо цінує внесок Програми «U-LEAD з Європою» та органів місцевого самоврядування у побудову в Україні мережі надання якісних адмінпослуг. Сподіваємося, що такі події як сьогодні, а також інноваційна робота колективу в сучасних умовах спонукатимуть мешканців до розвитку та зростання добробуту наших громадян».

ЦНАП облаштовано в окремій двоповерховій адміністративній будівлі. Громада зробила реконструкцію будівлі, облаштувала благоустрій, включно з вело- та автомобільними парковками. Центр доступний для людей з інвалідністю, а також для батьків з дитячими візочками.  На виконання ремонтно-будівельних робіт приміщення ЦНАП було виділено 14,5 млн гривень з місцевого та обласного бюджетів.

«Розвинена мережа точок доступу до якісних та комфортних послуг — це стратегічна мета, над якою працює команда Мінцифри. Тому надважливо створити сучасні ЦНАПи в кожній громаді. Мінцифра вітає Гребінківську громаду з цим важливим кроком на шляху до налагодження ефективної системи надання сервісів для мешканців і дякує міжнародним партнерам за підтримку громад у покращенні якості надання адміністративних послуг», — зазначила Юлія Савчук, державна експертка експертної групи розвитку мережі та підвищення якості надання публічних послуг Директорату системного розвитку надання публічних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

Окрім комплексної інституційної та навчальної допомоги, Програма допомогла громаді облаштувати меблями, технікою та програмним забезпеченням «Вулик» 17 робочих місць основного офісу ЦНАП, встановила систему електронного керування чергою.

«Нам було дуже приємно працювати з такими надійними та проактивними партнерами як Гребінківська громада, які бажають покращувати якість надання послуг мешканцям та готові докладати до цього зусиль. Я вірю, що новий ЦНАП стане осередком європейських цінностей, а також, що мешканці будуть збиратися у громадській приймальні ЦНАП та разом з місцевою владою приймати рішення та творити зміни на краще не лише у сфері адміністративних послуг», – наголосив Петро Макаренко, старший експерт з адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою».

З-поміж послуг ЦНАП є соціальні та пенсійні послуги, реєстрація місця проживання, витяги з Держгеокадастру, вклейка фото, витяги з реєстрів, послуги ДРАЦС та інші.

«Ми вдячні європейським партнерам за комплексну допомогу у створенні належного ЦНАП у громаді. Новий центр створено за кращими європейськими зразками для того, щоби мешканці отримували послуги та консультації у комфортних умовах. Тепер наша задача – сприяти ефективному розвитку ЦНАП та підвищувати спроможність громади»,зазначив Роман Засуха, голова Гребінківської громади.

Всі працівники ЦНАП пройшли навчання, розроблене експертами Програми «U-LEAD з Європою»: п’ять тематичних модулів щодо ролі органів місцевого самоврядування в обслуговуванні громади, порядку надання окремих груп адмінпослуг, ділової етики, гендерних питань.

Поділитися: