У гірській Вільховецькій громаді на Закарпатті в одній будівлі відкрився належний ЦНАП, створений за підтримки «U-LEAD з Європою», та інклюзивно-ресурсний дитячий центр

15 листопада мешканці Вільховецької об'єднаної територіальної громади на Закарпатті святкували відкриття двох нових об’єктів: належного Центру надання адміністративних послуг, в якому 13 тисяч жителів громади зможуть отримати 144 послуги, включно з паспортними та інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами, який було оснащено коштами державної субвенції.

15 листопада мешканці Вільховецької об’єднаної територіальної громади на Закарпатті святкували відкриття двох нових об’єктів: належного Центру надання адміністративних послуг, в якому 13 тисяч жителів громади зможуть отримати 144 послуги, включно з паспортними та інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами, який було оснащено коштами державної субвенції.

 

 

Створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» ЦНАП у Вільхівцях розташований у повністю реконструйованій громадою та обладнаній для потреб людей з інвалідністю двоповерховій будівлі колишнього будинку культури. На першому поверсі нового Центру знаходяться шість робочих місць адміністраторів. Кожне з них Програма устаткувала меблями та IT-технікою. В установі також працюють дві станції для видачі закордонних біометричних паспортів та ID-карток, які було придбано за кошти громади. Найближчим часом у трьох гірських старостатах Вільховецької ОТГ розпочнуть роботу віддалені робочі місця адміністраторів, які також отримали оснащення від  Програми «U-LEAD з Європою».

 

Ігор Шинкарук, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації: «Вільховецька громада – це приклад того, як спільною роботою потрібно одночасно дбати про кілька напрямів розвитку регіону. Про розвиток молоді у вигляді інклюзивного дитячого центру, вихованці якого зможуть займатись спортом у відмінних умовах та зовсім скоро принесуть славу рідному селу. Та про розвиток сервісної держави у вигляді сучасного, світлого, доступного кожному Центру надання адміністративних послуг, який надаватиме їх на абсолютно новому рівні».

 

 

Весь персонал нового центру пройшов п’яти модульну навчальну програму з підвищення кваліфікації, яку розробили українські та шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

Ігор Бригілевич, регіональний спеціаліст Програми «U–LEAD з Європою»: «Я радий, що досвід Програми у поєднанні з бажанням керівництва громади розвиватися зробили можливим створення належного ЦНАП у Вільхівцях. Від сьогодні у кожного жителя громади буде можливість скористатися якісними адмінпослугами у сучасних умовах, але найголовніше, що кожен з вас також матиме змогу оцінити роботу нової установи, запропонувати своє бачення її подальшого становлення, а отже вплинути на розвиток громади та села в цілому».

 

Підтримка Програми продовжується і скоро співробітники центру отримають доступ до сучасного програмного комплексу для автоматизації роботи ЦНАП – «Вулик», розробленого проєктом EGOV4UKRAINE в рамках «U-LEAD з Європою». Кожен працівник ЦНАП пройде навчання по роботі з «Вуликом».

 

 

Михайло Цірик, голова Вільховецької ОТГ: «Мешканці Вільховецької громада вкотре довели, що бажання розбудовувати регіон підкріплене щоденною працею дають реальні результати. А наші партнери з Програми «U-LEAD з Європою» у свою чергу довели готовність завжди допомогти у найголовнішому – навчанні, знаннях та досвіді, який буде постійно використовуватися».

 

Центр надання адміністративних послуг у Вільхівцях став другим ЦНАП на Закарпатті відкритим за підтримки Програми «U- LEAD з Європою».

Поділитися: