У 2020 році повноваження щодо надання адмінпослуг повністю перейдуть від РДА до громад. Програма «U-LEAD з Європою» провела консультації за участі В’ячеслава Негоди та Людмили Рабчинської

17 грудня відбулася відкрита дискусія на тему майбутнього ЦНАП районних державних адміністрацій (РДА), в якій взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства розвитку громад та територій України, представники органів місцевого самоврядування та експерти Програми «U-LEAD з Європою»

Учасники дискусії обговорили перспектив надання адміністративних послуг у районних центрах та  бачення майбутнього ЦНАП РДА. Ця тема стає особливо актуальною  у разі ліквідації РДА, адже Закон України «Про адміністративні послуги» передбачає обов’язкове існування ЦНАП районних державних адміністрацій.

 

 

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України взяв участь у заході та зазначив: «ЦНАП районних державних адміністрацій виконували і виконують свою важливу  функцію, але за можливої ліквідації РДА і виходячи з досвіду реформи децентралізації зрозуміло, що адміністративні послуги мають надаватися у об’єднаних територіальних громадах,  і надзвичайно важливо напрацювати механізм, який в рамках закону дозволить мотивувати учасників створювати спільні центри, або залишати тільки ЦНАП органів місцевого самоврядування».

Представники Уряду разом з експертами програми також підкреслили важливість ефективного використання ресурсів (приміщеннь, обладнання), а найголовніше, кваліфікованого персоналу, який працює в цій надання адмінпослуг в РДА.

 

Людмила Рабчинська, заступник Міністра цифрової трансформації України: «Система надання адміністративних послуг переживає досить серйозну трансформацію, яка має надалі розвиватися еволюційним шляхом. Не можна просто скорочувати районні центри надання адміністративних послуг. Потрібно поступово, поки що у чітко визначених районах, переводити працівників у сучасні ЦНАП ОМС з більшою кількістю послуг, ніж було до цього. Тільки у такий спосіб ми зможемо побудувати ефективну систему надання адмінпослуг по всій країні».

 

Віктор Тимощук, головний експерт з адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою»: «Цінність таких обговорень та дискусій у постійному обміні досвідом між представниками громад та районів, які безпосередньо знаходяться у центрі змін системи надання адміністративних послуг та між відповідальними міністерствами. Такий діалог стане основою для напрацювання нами двох варіантів можливих політик для Мінцифри та  Міністерства розвитку громад, які можуть використовуватися ними у випадку обов’язкового створення ЦНАП органу місцевого самоврядування у районному центрі з ліквідацією ЦНАП районної адміністрації та у випадку добровільного створення Центру».

 

 

За результатами дискусії та обговорення учасниками у фокус-групах, експертами Програми «U-LEAD з Європою» будуть розроблені практичні рекомендації для  Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства розвитку громад та територій України, які можуть допомогти у процесі ліквідації ЦНАП районних державних адміністрацій та створення таких Центрів у органах місцевого самоврядування.

Поділитися: