ЦНАП в ОТГ: ремонт чи нове будівництво?

Висновки за результатами Початкової фази Програми «U-LEAD з Європою». Команда з напряму покращення якості надання адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» представила аналіз витрат на ремонтні та будівельні роботи по створенню ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах

Звичайно, нове будівництво значно дорожче ніж ремонтні роботи. Разом з тим, реконструкція приміщень не дозволяє ефективно використовувати енергоефективні технології (навіть при значних інженерних модифікаціях класи D та E –  максимальні рівні енергоефективності за європейською шкалою, яких можливо досягти при реконструкції).

В рамках Початкової фази ми пілотували нові ЦНАП з класом ефективності не нижче С-рівня, згідно з принципами ЄС щодо енергоефективних будівель. Базуючись на нашому досвіді, ми не рекомендуємо будувати нові ЦНАП з рівнем енергоефективності нижче класу C.

Зазначимо, що під час Фази Впровадження, в рамках якої здійснюється створення та модернізація до 600 ЦНАП, громада самостійно приймає рішення з приводу будівництва чи реконструкції ЦНАП, оскільки саме громада виділяє ресурси та виконує необхідні роботи по створенню належного приміщення ЦНАП.

Інформація щодо будівництва та ремонту приміщень, отримана за результатами Початкової фази, може бути використана громадами в якості референтних даних для планування бюджету на створення приміщення ЦНАП згідно зі стандартами Програми.

Поділитися: