Програма ЄС «U-LEAD з Європою» презентувала посібник «Як створити ЦНАП, вільний від корупції?»

27 листопада відбулася онлайн-презентація посібника «Як створити ЦНАП, вільний від корупції?», розробленого українськими та шведськими експертами Програми ЄС «U-LEAD з Європою». Більше 150 представників місцевого самоврядування взяли участь в онлайн-обговоренні інструментів подолання корупції на місцевому рівні

«Особливо хочу підкреслити практичну цінність Посібника, адже у ньому не лише правильно ідентифіковано основні корупційні ризики, що супроводжують процеси створення та функціонування ЦНАП, а й запропоновано найбільш ефективні та зручні інструменти їх мінімізації на місцевому рівні, з урахуванням особливостей функціонування органів самоврядування та принципів роботи належних ЦНАП», – наголосив Олександр Новіков, голова Національного агентства з питань запобігання корупції,      вітаючи      учасників      заходу.

Під час онлайн-конференції також була презентована тест-гра «Оцініть корупційні ризики у роботі ЦНАП» –  14 запитань, з якими стикаються керівники громади, та вплив їхніх рішень на створення належної системи надання адмінпослуг для мешканців.

Над написанням Посібника спільно працювала команда шведських та українських експертів зі створення ЦНАП і надання адміністративних послуг, розроблення антикорупційних політик для органів місцевого самоврядування, фахівців з антикорупційного законодавства України. Завдяки такому залученню міжсекторальних експертів, у посібнику вдалося комплексно розкрити теоретичні та практичні аспекти прозорості, доброчесності,  представити різні перспективи щодо корупційних ризиків у роботі самоврядних інституцій.

«Якісні та доступні послуги для кожного мешканця – один з ключових пріоритетів Мінцифри, над яким активно працює наша команда. Ми вдячні міжнародним партнерам, Програмі “U-LEAD з Європою”, які докладають зусиль, щоб разом з громадами створити прозорі умови для надання послуг. Адже ЦНАП — це антикорупційна інституція за своєю природою: він передбачає роботу у форматі відкритого простору та пропонує послуги за принципом “єдиного вікна”», — підкреслила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг.

Наталія Старостенко, керівник сектору місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні привітала учасників від імені Європейського Союзу та зазначила: «Забезпечення сучасного і зручного доступу громадян до послуг є одним з пріоритетів діяльності Європейського Союзу в Україні, який реалізується через Програму “U-LEAD з Європою”. Корупція є ключовою перешкодою для сталого місцевого розвитку і створює перешкоди для якісних та доступних послуг. Саме тому попередження та боротьба з корупцією має стати засадничою цінністю на рівні кожної громади. Я впевнена, що Посібник Програми U-LEAD з рекомендаціями щодо прозорості та запобігання корупційним ризикам у ЦНАП стане інструментом, який допоможе зробити важливий крок до сталого розвитку та благополуччя громад».

Головна мета посібника — забезпечити як керівництво громади і ЦНАП, так і мешканців громади рекомендаціями, дотримання яких дозволить знизити ймовірність виникнення корупції на всіх етапах роботи ЦНАП. Посібник є антикорупційним дороговказом, що має використовуватися в тандемі з базовим посібником «Як створити ЦНАП в ОТГ? Досвід інституційного створення ЦНАП у рамках Програми «U-LEAD з Європою».

«Це вже восьмий посібник з нашого пакету підтримки для громад в їхньому сталому розвитку та прагненні надавати мешканцям та бізнесу якісні послуги. Я сподіваюсь, що громади будуть користуватися ним від початку роботи над створенням належного ЦНАП, адже превентивні антикорупційні заходи є значно ефективнішими у довгостроковій перспективі розвитку», – зазначила Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida. 

Посібник доступний за посиланням.

Поділитися: