Пояснення головного експерта Програми «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення» щодо змін до Урядового рішення про перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП

11 жовтня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення переліку адміністративних послуг, які громадяни України можуть отримати у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

11 жовтня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення переліку адміністративних послуг, які громадяни України можуть отримати у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Тепер ЦНАП зможуть:

Головний експерт програми «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення»  Віктор Тимощук з цього приводу відзначив: «Можна тільки вітати рішення Уряду України щодо розширення переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через ЦНАП. Це особливо актуально у контексті реформи децентралізації та реалізації Програми «U-LEAD з Європою». Адже підтримуючи створення ЦНАП в ОТГ, наша Програма вже сьогодні спрямовує громади до надання цих найнеобхідніших людям послуг саме через ЦНАП».

Віктор Тимощук переконаний, що такий підхід робить ЦНАП дійсно необхідними установами для громадян, та робить можливим надання адміністративних послуг за моделлю життєвих ситуацій. Наприклад, при народженні дитини можна в одному місці одразу подати документи на реєстрацію народження (послуга РАЦС), на реєстрацію місця проживання дитини, на призначення державної допомоги у зв’язку з народженням дитини тощо. Суттєво заощаджується час та інші ресурси громадян і держави.

Ще однією  сферою послуг, які можуть надаватися через ЦНАП визначені послуги у сфері реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія. Щоправда, ці послуги, без зміни процедур, наразі стануть доступніші для ЦНАП великих міст / громад. Але важливо, що тепер з’явився правовий механізм, за яким усі ЦНАП можуть інтегрувати до своєї компетенції і такі послуги.

Як показує досвід, у разі успішного надання державних адміністративних послуг через ЦНАП, наступним етапом може бути повноцінне делегування відповідних повноважень органам місцевого самоврядування. В результаті наші громади отримають повну відповідальність за найпотрібніші для громадян адміністративні послуги та можливість забезпечити найвищу якість цих послуг.

За матеріалами сайту http://decentralization.gov.ua

Поділитися: