Послуги з реєстрації актів цивільного стану повернули в усі громади: Парламент прийняв законопроект №4382

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №4328 який надає територіальним громадам, утвореним на базі міст обласного значення, базові повноваження у сфері ДРАЦС: реєстрацію народження, шлюбу, смерті

Тепер послуги знову стануть доступні у всіх колишніх сільрадах, але вже в новому статусі.

«Законопроект потрібно було негайно приймати. Адже коли менші міста, села, селища об’єдналися у територіальні громади з містами обласного значення – вони втратили повноваження з реєстрації актів цивільного стану. Так, наприклад, якщо раніше мешканець села міг зробити лише два кроки до своєї сільської ради, щоб зареєструвати смерть близької особи або ж шлюб чи народження дитини, то зараз потрібно долати подекуди 30-40 км до адміністративного центру новоутвореної громади, щоб це зробити у підрозділі ДРАЦС Мін’юсту», – пояснила авторка законопроекту, народна депутатка Лариса Білозір.

«Механізм впровадження /законопроєкту/ може бути дуже простим. В укрупнених громадах, що включають міста обласного значення, можна буде швидко визначити відповідальних за сферу РАЦС посадовців, головне – у старостинських округах. Тоді послуги знову стануть доступні у всіх колишніх сільрадах, але вже в новому статусі. Реалізувати цей крок легко, бо там є досвідчені старости, часто колишні голови і секретарі рад, що переважно і надавали ці послуги», зазначає Віктор Тимощук, головний експерт з адмінпослуг Програми U-LEAD.

Експерти програми багато працювали разом з парламентом, міністерством та органами місцевого самоврядування з метою ухвалення цього законопроєкту.

Більше інформації за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/13508

Поділитися: