ОДА мають сприяти створенню ЦНАП у громадах

Слідом за прийняттям Кабінетом Міністрів України рішення про скорочення на 50% штатної чисельності працівників районних державних адміністрацій, за дорученням Першого віце-прем’єр міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України обласним державним адміністраціям дано завдання сприяти створенню ЦНАП в органах місцевого самоврядування (в тому числі ОТГ) в райцентрах (фактично створювати спільні ЦНАП з органами місцевого самоврядування) та організувати надання адміністративних послуг органів виконавчої влади (у тому числі держадміністрацій) через такі ЦНАП

Експерти Програми «U-LEAD  з Європою» під час роботи з громадами Фази Впровадження неодноразово наголошували що у перспективі проведення реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою, повноваження з організації надання через ЦНАП більшості адміністративних послуг, в тому числі районних державних адміністрацій, належатимуть органам місцевого самоврядування.

У населених пунктах, які є адміністративними центрами районів, недоцільно утворювати та утримувати одночасно два ЦНАП – органу місцевого самоврядування та райдержадміністрації. Водночас у органів місцевого самоврядування є більша інституційно-адміністративна спроможність та гнучкість у формуванні штату ЦНАП та його структури, у мотивуванні персоналу ЦНАП. Важливою є і більша вмотивованість самих органів місцевого самоврядування до надання адміністративних послуг кращої якості (через виборність місцевих голів та місцевих депутатів).

Ще раз хочемо наголосити на правильних стратегічних рішеннях голів райдержадміністрацій, які впродовж останніх років утворили спільні ЦНАП з органами місцевого самоврядування, у тому числі за рахунок переведення персоналу ЦНАП райдержадміністрацій у штат ЦНАП органів місцевого самоврядування та враховуючи потребу раціонального використання наявних приміщень та інфраструктури для облаштування належних ЦНАП. Райдержадміністрації, що не зробили цього раніше, мають  приймати виважені та своєчасні рішення, спрямовані на співпрацю з органами місцевого самоврядування, задля забезпечення доступності та якості надання адміністративних послуг для громадян та бізнесу.

З роз’ясненням експертів Програми «U-LEAD з Європою»: Щодо порядку утворення спільного (міськрайонного / селищно-районного) ЦНАП можна ознайомитись за посиланням:
https://tsnap.ulead.org.ua/wp-content/uploads/2018/02/Poryadok-utvorennya-Spilnogo-TSNAP.pdf

Доручення Першого віце-прем’єр міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України

Поділитися: