Інформація для учасників раунду 1 Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою»

щодо поточної діяльності NIRAS Sweden AB щодо виконання зобов’язань Програми перед учасниками першого раунду

Шановні колеги!

Користуючись нагодою, дозвольте засвідчити вам свою повагу та подякувати за партнерство з Програмою «U-LEAD з Європою» (далі – Програма). Як відомо, Фаза Впровадження Програми триватиме до кінця 2020 року і передбачає підтримку щодо створення та модернізації до 600 Центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), насамперед в об’єднаних територіальних громадах та малих містах.

Цей напрямок Програми реалізується Шведським агентством з міжнародного співробітництва і розвитку (Sida) шляхом делегування повноважень наступним інституціям: SALAR (у виконанні SKL International) для відбору громад та розробки Технічних Завдань для ЦНАП; NIRAS Sweden AB для безпосереднього виконання Технічних Завдань; EGOV4UKRAINE для створення та встановлення інформаційної системи для автоматизації роботи ЦНАП.

Цим листом ми хотіли б проінформувати вас про поточну діяльність NIRAS Sweden AB щодо виконання зобов’язань Програми перед учасниками першого раунду.

Станом на 07.06.2019 тренінгами охоплено 34 громади. Більше 800 майбутніх працівників ЦНАП, старост та інших фахівців органів місцевого самоврядування повністю завершили навчання, яке складається з п’яти модулів, спеціально розроблених для учасників Програми. Паралельно здійснюється робота з інституційного створення або модернізації ЦНАП у громадах першого раунду. Інституційний розвиток ЦНАП забезпечують регіональні спеціалісти NIRAS Sweden AB разом з громадами-партнерами.

Внаслідок того, що наша Програма є великим міжнародним проектом, який фінансується Європейським Союзом та його та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, усі закупівлі та тендерні процедури вибору виконавців регулюються міжнародними правилами та законодавством. У зв’язку з цим, а також зважаючи на масштабність та новаційність проекту, можуть виникати деякі затримки з фіналізацією рішень та погодженням наступних кроків. Через цей фактор Виконавець (NIRAS Sweden AB), обраний згідно з міжнародними тендерними процедурами, фактично розпочав роботу з громадами із запізненням у чотири місяці від запланованого строку. Відповідна затримка також мала місце при погодженні тендерних процедур та умов закупівель фізичної допомоги учасникам Раунду 1.

Незважаючи на те, що в Технічному Завданні, відповідно до якого Виконавці реалізовують свої зобов’язання, не зазначені строки постачання меблів та обладнання, ми хочемо вибачитись за затримки у наданні допомоги учасникам першого раунду, спричинені факторами, що зазначені вище. Ми також хочемо засвідчити усім зацікавленим сторонам нашої співпраці, що Програма докладає максимальних зусиль до створення ефективних центрів надання адміністративних послуг. Наразі, ми очікуємо, що надання фізичної допомоги громадам першого раунду, тобто постачання меблів, техніки та ін. розпочнеться у серпні-вересні 2019 року. Звертаємо увагу, що Фаза Впровадження реалізується у чотири раунди. Ми сподіваємося, що зазначені затримки виникли лише на першому етапі початку роботи Виконавців, враховуючи великий масштаб проекту, а також проходження такого шляху вперше.

Нагадуємо, що основоположними принципами реалізації Програми є добровільність, самостійність, економічна ефективність, прозорість та відкритість. Також звертаємо вашу увагу, що з метою сталого розвитку ЦНАП та інтеграції цінностей Програми розроблені посібники, в яких зібрана детальна інформація щодо кожного аспекту створення в громаді належного ЦНАП (як фізично, так й інституційно). Посібники постійно оновлюються та доповнюються детальними інструкціями з метою максимальної допомоги громадам. Усі посібники, модельні інформаційні картки на понад 150 послуг та інші напрацювання доступні в Бібліотеці: https://tsnap.ulead.org.ua/library/.

Ми дякуємо нашим партнерам за розуміння, ефективний діалог та cподіваємось на результативну співпрацю у створенні ефективних для мешканців центрів надання адміністративних послуг.

З повагою,

Анастасія Єрмошенко, керівник команди NIRAS Sweden AB

Лист громадам-учасницям раунду 1 Фази Впровадження

Поділитися: