Експерти Програми щодо доцільності створення спільних ЦНАП (+ проекти Меморандумів про співпрацю)

В рамках реалізації Програми «U-LEAD з Європою» особлива увага приділяється питанню створення ЦНАП у громадах, які є одночасно районними центрами. Ми підтримуємо напрямок підвищення спроможності органів місцевого самоврядування до надання адміністративних послуг та запобігання роботи двох окремих ЦНАП (громади та райдержадміністрації), тим паче в окремих приміщеннях. Це незручно для споживачів послуг та неефективно для держави

За можливості, в одному населеному пункті має бути один ЦНАП. І для цього може використовуватися модель створення спільного (міськрайонного, селищно-районного) ЦНАП на базі ЦНАП громади. При такому підході ЦНАП райдержадміністрації ліквідується.

Як перехідний варіант та в окремих обгрунтованих випадках (зокрема, коли кількість мешканців району є суттєво більшою, аніж кількість мешканців громади), може використовуватися модель роботи двох ЦНАП в одному приміщенні.

Для врегулювання питань створення та роботи спільного ЦНАП пропонуємо до Вашої уваги проекти відповідних Меморандумів за посиланнями:

МЕМОРАНДУМ  про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг  (про створення спільного / міськ-, селищно-районного ЦНАП,  з ліквідацією ЦНАП райдержадміністрації) 

Завантажити документ

МЕМОРАНДУМ  про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг  (про створення та роботу спільного / об’єднаного / міськ, селищнорайонного ЦНАП, у формі роботи ЦНАП ОМС та ЦНАП РДА в одному приміщенні) 

Завантажити документ

Більше про питання доцільності створення спільних ЦНАП, особливостей цього процесу читайте незабаром в оновленій версії практичного посібника Програми «Як створити ЦНАП» на нашому сайтi.

Поділитися: