Більше 100 представників об’єднаних громад дізналися про можливості співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою»

Як долучитися до програми «U-LEAD з Європою» - одне з головних питань, що цікавило представників громад, учасників Форуму «Децентралізація системи надання адміністративних послуг – розширення повноважень органів місцевого самоврядування»

Як долучитися до програми «U-LEAD з Європою» – одне з головних питань, що цікавило представників громад, учасників Форуму «Децентралізація системи надання адміністративних послуг – розширення повноважень органів місцевого самоврядування».

Головний експерт програми Віктор Тимощук представив учасникам інформацію про поточну діяльність напряму Програми «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення» та про можливості, якими можуть скористатися громади, які наразі не є її учасниками. Делегати Форуму обговорили також необхідність подальшого делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо реєстрації земельних ділянок, повноважень у сфері РАЦС (для міст обласного значення та райцентрів), потреби зарахування частини адміністративного збору за видачу відомостей з реєстрів Мін’юсту до місцевих бюджетів, здешевлення вартості обладнання та підключення до каналів захищеного зв’язку для надання паспортних послуг тощо.

Учасники вирішили підготувати окрему резолюцію-звернення до Уряду та центральних органів виконавчої влади, відповідальних за питання надання адміністративних послуг та децентралізацію.

Ізюминкою Форуму став візит в Печеніженську ОТГ. Крім відкриття «Будинку старости» в одному з сіл ОТГ (де раніше ніколи не було представництв влади), в якому облаштовано три робочі місця і працюватимуть староста, діловод (які передаватимуть документи до ЦНАП) і по графіку – землевпорядник, учасники ознайомилися з роботою основного офісу ЦНАП Печеніженської ОТГ.

ЦНАП був відкритий у 2016 році, має 6 робочих місць у фронт-офісі і наразі надає 101 послугу (в т.ч. послуги РАЦС, реєстрації нерухомості і бізнесу, соціального захисту та пенсійного фонду). Варто наголосити, що в цій  ОТГ послуги РАЦС надаються не секретарем ради, а спеціалістом загального відділу безпосередньо у ЦНАП. Очевидно, що становлення Печеніженської ОТГ є гарним результатом реформи децентралізації, а досвід роботи ЦНАП цієї громади вартий уваги для вивчення і поширення.

 Форум «Децентралізація системи надання адміністративних послуг – розширення повноважень органів місцевого самоврядування» організований Програмою «U-LEAD з Європою» (зокрема, Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування).

Учасниками Форуму стали голови об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та керівники центрів надання адміністративних послуг з 8 областей України, загалом біля 100 осіб.

Поділитися: