Біла Книга державної політики у сфері адміністративних послуг

Оновлена редакція Білої Книги є результатом аналізу політики у сфері адміністративних послуг, проведеного експертами Програми «U-LEAD з Європою». У публікації  представлені аналіз проблем та перелік пропозицій, спрямованих на покращення якості надання адмінпослуг для населення

Співпраця Програми з органами місцевого самоврядування у всіх областях України дозволяє виявляти  виклики та прогалини в законодавстві, що ускладнюють формування ефективної системи надання адміністративних послуг у громадах. Експерти Програми зібрали ці проблеми, опрацювали і підготували пропозиції щодо їх вирішення. У ході цієї роботи проводилися публічні консультації, круглі столи та онлайн-обговорення з залученням зацікавлених сторін. По окремих секторах політики були підготовлені експертні полісі-записки, що обговорювалися з відповідальними міністерствами.

Отже, ціль цього документа – звернути увагу відповідальних органів державної влади на проблеми законодавства та практики у сфері адмінпослуг і  запропонувати шляхи їх вирішення.

Біла Книга формувалася на основі принципів, якими Програма керується у співпраці з органами місцевого самоврядування під час створення/модернізації ЦНАП, зокрема:

Перша редакція Білої Книги була опублікована у лютому 2020 року, але вже за рік виникла потреба в її оновленні. За оцінками експертів Програми понад 40 % стратегічних пропозицій з першої редакції документу вже реалізовано, 35 % – зареєстровано в якості законодавчих актів.

З нових викликів і завдань, які потребують особливої уваги, можна виокремити:

Завантажити Білу Книгу-2021 можна за посиланням:  https://bit.ly/3xyVNIM

Поділитися: