220 тисяч мешканців десяти громад Донецької та Луганської областей отримують якісні адмінпослуги у ЦНАП, створених та модернізованих за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»

10 грудня, Краматорськ. У рамках Конференції «На шляху до сервісної держави», фокусом якої стали актуальні виклики системи надання адміністративних послуг та перспективи її розвитку, десять громад-учасниць Програми «U-LEAD з Європою» Донецької та Луганської областей,  представили результати своєї співпраці з Програмою. Понад 220 тисяч мешканців цих громад отримуватимуть якісні послуги у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) створених та модернізованих за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»

Сім громад Донецької області, а саме Соледарська, Часовоярська, Шахівська, міста Торецьк, Мирноград, Новогродівка та Вугледар, а також три громади Луганської області, а саме Білокуракинська, Красноріченська та смт Троїцьке, отримали інституційну підтримку Програми для створення та модернізації ЦНАП. У співпраці з експертами Програми громади створили, оновили та затвердили всі документи, необхідні для функціонування ефективних Центрів.

 

 

 

 

275 працівників Центрів та активу громад пройшли навчальну програму з підвищення кваліфікації, розроблену українськими та шведськими експертами Програми, яка складається з п’яти модулів щодо ролі органів місцевого самоврядування в обслуговуванні громади, порядку надання окремих груп адмінпослуг, ділової етики, гендерних питань, а також тренінги з інформування та залучення мешканців у роботу ЦНАП. Отримані знання та навички допоможуть командам Центрів надавати послуги на більш якісному рівні та ефективно справлятися з завданнями, з якими щодня стикається колектив належного ЦНАП.

 

 

Співробітники ЦНАП шести громад отримали доступ до сучасного програмного комплексу для автоматизації роботи ЦНАП – «Вулик», який було розроблено проєктом EGOV4UKRAINE в рамках «U-LEAD з Європою». Всі працівники цих Центрів пройшли навчання по роботі з комплексом.

 

 

 

У Конференції взяли участь представники Уряду, проєктів міжнародної підтримки, що працюють в регіоні, представники двох ОДА, а також очільники та лідери громад Донецької та Луганської областей. Учасники заходу обговорили виклики та перспективи розвитку системи надання адмінпослуг, а також найбільш актуальні питання в організації роботи сучасного ЦНАП, зокрема формування потужної команди ЦНАП, командної ефективності та лідерства у колективі.

 

Лілія Попова, Заступник начальника Головного управління з питань моніторингу, аналізу політики та взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування, Міністерство розвитку громад та територій України: «В Україні формується нова модель місцевого самоврядування, яка спрямована на розвиток громад. Наше спільне завдання – створення спроможних громад. Воно передбачає надання якісних послуг, зокрема адміністративних, жителям сіл, селищ та міст. Ми вдячні Програмі «U-LEAD з Європою» за допомогу у створенні, модернізації і інституційному супроводженні діяльності ЦНАП, особливо в Донецькій і Луганській областях. Адже якість надання адміністративних послуг – це показник відносин між владою на місцях та мешканцями громад. Кращі результати в цьому напрямі мають Лиманська, Миколаївська, Білокуракинська, Красноріченська ОТГ та громада смт Троїцького . Міністерство впевнене, що якість послуг у громадах буде тільки зростати, а міжнародні проєкти технічної домомоги, які  підтримали українські громади у їхньому прагненні покращити життя своїх мешканців залишаться нашими надійними партнерами. Тож нехай досвід роботи найефективніших ЦНАП стане дієвим прикладом та надбанням місцевого самоврядування».

 

Під час Конференції, кожна громада отримала пакет методологічної підтримки Програми «U-LEAD з Європою», який включає три посібника щодо ключових аспектів створення належного ЦНАП в громаді.

Сусанна Делланс, Програмний директор «U-LEAD з Європою» від Sida привітала громади: «Я вітаю громади-партнери Донецької та Луганської областей та дякую за активну позицію та бажання покращити життя своїх мешканців. Завдяки їхній участі у Програмі, понад 220 тисяч мешканців будуть отримувати якісні послуги у комфортних умовах. Швеція підтримує зусилля Уряду України у налагодженні зв’язку з мешканцями, які живуть поруч з лінією розмежування, і тому створення ефективних державних, регіональний та місцевих сервісних інституцій у цих регіонах є надзвичайно важливим. Створення системи надання якісних адміністративних послуг – це одна із ключових задач місцевого урядування для забезпечення благополуччя громадян і подальшого розвитку громад та регіонів».

 

Також під час Конференції «На шляху до сервісної держави» представники проєктів міжнародної технічної допомоги, таких як USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», «Реформа управління на сході України ІІ» GIZ, «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН з відновлення та розбудови миру також представили результати та можливості співпраці з громадами Донецької та Луганської областей.

 

 

Майя Гоголадзе, Регіональний директор / Керівник з врядування, Проект USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»: «Я рада, що спільними зусиллями громад, представників місцевого самоврядування в цілому та досвіду цілого ряду проектів міжнародної технічної допомоги ми змінюємо головне – сприйняття нового підходу до системи надання адміністративних послуг. На наших очах образ довгих черг з неефективною тратою ресурсів громад змінюється на  швидкий та безбар’єрний доступ громадянина до якісних послуг, який надає йому держава. Попереду ще багато роботи, але вже досягнутий результат стане міцною опорою для подальшого росту».

 

Поділитися: