Служба Експертної Підтримки ЦНАП
Про Службу

Напрям з покращення якості надання адміністративних послуг
Програми «U-LEAD з Європою» з 2016 року допомагає громадам
створювати належні центри надання адміністративних послуг.
562 громади, відібрані за результатами відкритого конкурсу, отримають комплексну допомогу Програми у створенні належних ЦНАП до 2021 року.

Однак в Україні значна кількість громад також потребують допомоги у створенні або модернізації системи надання адміністративних послуг.

Особливими викликами 2020 року є питання функціонування ЦНАП органів місцевого самоврядування  в існуючих райцентрах у контексті майбутньої ліквідації ЦНАП райдержадміністрацій, а також інтеграція базових (найбільш затребуваних) мешканцями послуг у ЦНАП. Ці та інші процеси потребують фахового консультування та експертної підтримки.

З цією метою працює Команда Служби Експертної Підтримки ЦНАП.

Хто може подати заявку?
 • об’єднані територіальні громади (ОТГ)
 • територіальні громади, які згідно з перспективним планом формування територій громад відповідної області є адміністративним центром майбутньої ОТГ, зокрема і міста обласного значення під час модернізації діючих ЦНАП
 • територіальні громади, які планують покращити якість надання адмінпослуг на засадах співробітництва територіальних громад відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад», зокрема і шляхом створення віддалених робочих місць чи територіальних підрозділів ЦНАП.
Важливо

По експертну підтримку можуть звертатися:

 • зазначені вище ОМС, крім учасників раундів 3-4 Фази Впровадження (надання допомоги Програмою ще не завершено)
 • ОМС-учасники Початкової Фази та раундів 1, 2 Фази Впровадження, які потребують додаткової підтримки, пов’язаної з новими викликами.

Пріоритетом Програми є експертна підтримка створення ЦНАП ОМС в районних центрах, зокрема в процесі трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП ОМС. РДА можуть отримати підтримку щодо трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП ОМС у разі подання заявки відповідним ОМС райцентру.

 

Яку підтримку можуть отримати громади?
 • консультації з окремих питань щодо створення/ модернізації ЦНАП
 • допомога у проведенні аналізу поточного стану та моделюванні оптимального доступу до послуг (ЦНАП, його територіальні підрозділи та віддалені робочі місця)
 • допомога у виборі приміщення для ЦНАП та рекомендації щодо його належного зонування
 • документи ЦНАП: з чого почати та як все правильно зробити – модельні зразки документів та окремі проєкти документів, за можливості прорецензовані експертами
 • послуги в ЦНАП: що і як інтегрувати
 • від РДА до ОМС: як створити належний ЦНАП у райцентрі
 • в окремих випадках – комплексна рекомендація покрокового алгоритму створення/модернізації ЦНАП
 • приклади інструментів створення/модернізації ЦНАП (плани розміщення робочих місць та зонування ЦНАП, дизайн-проєкти, функціональні моделі ЦНАП, технічні завдання).

У рамках експертної підтримки Програмою не фінансуються та не надаються: меблі, комп’ютерна техніка, мобільні ЦНАП, електронні системи керування чергою, системи автоматизації роботи ЦНАП, будівельно-ремонтні роботи тощо.

Детальне положення щодо надання експертної підтримки (завантажити)

Із запитаннями щодо інформаційної системи «Вулик» можна звернутися до служби підтримки «Вулика»

Відповідь громадам, що заповнили заявку, надходить електронною поштою на адресу, зазначену у заявці.

Чекаємо на ваші запитання!

Заявка на Експертну Підтримку