Служба Експертної Підтримки ЦНАП
Про Службу

Напрям з покращення якості надання адміністративних послуг
Програми «U-LEAD з Європою» з 2016 року допомагає громадам
створювати належні ЦНАП (центри надання адміністративних послуг).
562 громади, відібрані за результатами відкритого конкурсу, отримають комплексну допомогу Програми у створенні належних ЦНАП до 2021 року.

Однак в Україні значна кількість громад також потребують допомоги у створенні або модернізації системи надання адміністративних послуг.

Особливими викликами 2020 року є питання функціонування ЦНАП органів місцевого самоврядування  в існуючих райцентрах у контексті майбутньої ліквідації ЦНАП райдержадміністрацій, а також інтеграція базових (найбільш затребуваних) мешканцями послуг у ЦНАП. Ці та інші процеси потребують фахового консультування та експертної підтримки.

З цією метою працює Служба Експертної Підтримки ЦНАП.

Хто може подати заявку?
 • об’єднані територіальні громади (ОТГ)
 • територіальні громади, які згідно з перспективним планом формування територій громад відповідної області є адміністративним центром майбутньої ОТГ, зокрема і міста обласного значення під час модернізації діючих ЦНАП
 • територіальні громади, які планують покращити якість надання адмінпослуг на засадах співробітництва територіальних громад відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад», зокрема і шляхом створення віддалених робочих місць чи територіальних підрозділів ЦНАП.
Важливо

По експертну підтримку можуть звертатися:

 • усі зазначені вище ОМС, крім учасників раундів 2-4 Фази Впровадження (надання допомоги Програмою ще не завершено)
 • ОМС-учасники Початкової Фази та раунду 1 Фази Впровадження, які потребують додаткової підтримки, пов’язаної з новими викликами.

Пріоритетом Програми є експертна підтримка створення ЦНАП ОМС в районних центрах, зокрема в процесі трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП ОМС. РДА можуть отримати експертну підтримку щодо трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП ОМС у разі подання заявки відповідним ОМС райцентру.

Яку підтримку можуть отримати громади?
 • консультації з окремих питань щодо створення/ модернізації ЦНАП
 • допомога у проведенні аналізу поточного стану та моделюванні оптимального доступу до послуг (ЦНАП, його територіальні підрозділи та віддалені робочі місця)
 • допомога у виборі приміщення для ЦНАП та рекомендації щодо його належного зонування
 • документи ЦНАП: з чого почати та як все правильно зробити – модельні зразки документів та окремі проєкти документів, за можливості, прорецензовані експертами
 • послуги в ЦНАП: що і як інтегрувати
 • від РДА до ОМС: як створити належний ЦНАП у райцентрі
 • в окремих випадках – комплексна рекомендація покрокового алгоритму створення/модернізації ЦНАП
 • приклади інструментів створення/модернізації ЦНАП (плани розміщення робочих місць та зонування ЦНАП, дизайн-проєкти, функціональні моделі ЦНАП, технічні завдання).

У рамках експертної підтримки Програмою не фінансуються та не надаються: меблі, комп’ютерна техніка, мобільні ЦНАП, електронні системи керування чергою, системи автоматизації роботи ЦНАП, будівельно-ремонтні роботи тощо.

Із запитаннями щодо інформаційної системи «Вулик» можна звернутися до служби підтримки «Вулика»: https://vulyk.gov.ua/#/support

 

 

 

 

Відповідь громадам, що заповнили заявку, надходить електронною поштою на адресу, зазначену у заявці.

Чекаємо на ваші запитання!

Заявка на Експертну Підтримку