U-LEAD

Гендерна рівність

про цінність

Проект підтримує та забезпечує рівні права жінок та чоловіків, зокрема під час отримання та надання адміністративних послуг. А також здійснює навчання громад з питань гендерної рівності.

Проект планує включення гендерного компоненту у діяльність ЦНАПів за трьома основними напрямками: 1) стосовно організації простору та інфраструктури; 2) стосовно персоналу; 3) стосовно послуг, які надаються.

Включення гендерної складової допомагає створенню безпечних, зручних справедливих публічних просторів із врахуванням різноманітності досвіду і потреб мешканців, привертає увагу до питання поваги до людей, актуалізує інклюзивність.

У період децентралізації зростає увага до конкретної особистості, її потреб та особливостей. Тому виникає суспільний запит на формування гендерно чутливих послуг, які пропонуються центрами надання адміністративних послуг як ланкою, найбільш наближеною до людей.

Експерт з гендерних питань: Світлана Гаращенко, svitlanavg84@gmail.com

новини напряму

Гендерна рівність в громаді: до чого тут ЦНАП?

Незважаючи на те, що основною метою діяльності ЦНАП є надання адміністративних послуг, важливо аби Центр відігравав також функцію інформаційного осередку для мешканців громади. Світлана Гаращенко, гендерний експерт Програми «U-LEAD з Європою» проаналізувала, які кроки може зробити Команда Центру в напрямку протидії гендерній дискримінації та харрасменту

«Чим нижчий рівень ради, тим більший відcоток жінок на виборних посадах»: аналіз результатів виборів 29 жовтня

29 жовтня відбулись вибори на посади голів та депутатів місцевих рад в 201 об’єднаних територіальних громад в усіх без виключення областях України. Експертом з гендерних питань було проаналізовано результати виборів на посаду голів різних рівнів рад з гендерної перспективи

Місцеве самоврядування може стати «політичним ліфтом» для жінок

Залученість жінок у сфері місцевого самоврядування могла би стати для них свого роду «політичним ліфтом», який допоможе розвивати здібності для переходу на виборні посади вищих рівнів влади. В цьому переконана гендерна експертка програми «U-LEAD з Європою» Світлана Гаращенко.

Найцікавіші новини Програми “U-LEAD з Європою” початкова фаза

Дізнайтеся, що відбувається в громадах-учасницях програми

Шляхи впровадження гендерного підходу у діяльність ЦНАП

Гендерна експертка проекту Світлана Гаращенко розказала про переваги гендерного підходу у діяльності ЦНАПів

Більше новин